Renshu dojo

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Witamy na stronie KS Renshu

Jesteśmy klubem miłośników japońskiego miecza. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

Staż w COS w Szczyrku

Już kolejny raz odbył się pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Iaido staż szkoleniowy prowadzony przez Senseia Krzysztofa Górnickiego 6 Dan w formule seitei iai oraz koryu musoshinden ryu. Wszyscy ćwiczący, którzy zdecydowali się na poświęcenie swojego czasu na przyjazd nie żałują włożonego wysiłku w treningi gdyż Sensei podchodził indywidualnie ze wskazówkami technicznymi do każdego uczestnika stażu. To spotkanie pokazało nam jak wiele każdy z nas ma do wypracowania aby być choć trochę bardziej zbliżonym w technice do oczekiwań, nie mniej jednak jest to bardzo mocny motywator do dalszej pracy nad naszym ciałem.
Zapraszamy wszystkich na staż w przyszłym roku i dziękujemy Senseiowi Krzysztofowi Górnickiemu oraz  wszystkim uczestnikom za przyjazd.
Członowie Klubu Renshudojo
.
 

Staż Iaido 2015 w Szczyrku

W dniach 10 i 11 pazdziernika w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku odbył się staż prowadzony przez Krzysztofa Górnickiego 6 dan, który poświecił każdemu z uczestników indywidualnie bardzo dużo czasu, podnosząc tym samym naszą wiedzę teoretyczną, która ma się przenieść na naszą technikę.  Odbył się również I turniej Taikai wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku na zajęcia.

 

Letnia Szkoła Iaido Będzin 2015

 

W dniach 19-22 sierpnia 2015 braliśmy udział w Letniej Szkole Iaido w Będzinie.  W nowy sezon wkraczamy bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności. Na koniec odbyły się egzaminy na stopnie kyu i dan oraz mistrzostwa Iaido. Mimo iż otrzymaliśmy tęgie lanie, nie wróciliśmy z pustymi rękami. Nasz zawodnik Piotrek został wyróżniony przez prowadzącego zawody Krzysztofa Górnickiego 6 dan Iaido Renshi, nagrodą kantosho, która była dla nas miłą niespodzianką i stała się jednocześnie silną motywacją do dalszych treningów.